Lohkva Lasteaia kevadised tegevused

Autorid Elis Vennola, Keily Türnpu

Meil lasteaias on tavaks südamekuul (aprillis) tuua rohkem tähelepanu meie tervisele, seda tegime ka sel aastal. Käimas on liikumisaasta ja keskendusime sel tervisenädalal rohkem liikumisele. Aprilli algusest hakkas mõnus kamp meie töötajaid koguma samme, käivitasime väljakutse “Vähemalt 10 000 sammu päevas”. Aprillikuuga kogusid 18 Lohkva Lasteaia töötajat kokku 8 713 643 sammu.

Ka lastele mõtlesime välja väikese liikumise väljakutse. Tervisenädala (24-28.04) jooksul tegid lapsed koos vanematega hommikul ja õhtul tartaani peal ühe või mitu ringi, kas joostes või kõndides.

Pilt Lapsevanem jooksurajal – pildistas Jana Lode

Rühma tulles panid lapsed koos vanematega läbitud ringid tabelisse kirja. Seda oli tore vaadata ja jälgida, kui palju peresid selle väljakutse rõõmsalt vastu võttis ja hommikul ning õhtul ringe tegid. Ka vihmase ilmaga oldi rajal – pole ju halba ilma, on vale riietus! Väljakutsest võttis osa 64 last kuuest rühmast. Terve maja peale tehti kokku 686 ringi ja laste rekordtulemuse tegi Eliise, Naksitrallide rühmast, kes jooksis nädalaga kokku 67 ringi. Iga rühma parim sai autasuks spordinädala koti ja buffi koos väikse maiusega.

Loomulikult käib liikumine käsikäes tervisliku toiduga. Lapsevanemad koos lastega valmistasid näituse “Lõbusad puu-ja juurviljad” jaoks vahvaid meisterdusi, kasutades erinevaid puu-ja juurvilju. Valmisid põnevad meisterdused putukatest planeetideni, sinna vahele mahtus nii erinevaid loomi, linde, kui ka muid tegelasi ning isegi uhke piraadilaev.

Foto: Tervislik uhke piraadilaev – pildistas Jana Lode

Kuna väljakutseid tervisenädalal pole ju kunagi palju, siis seltskond meie töötajaid panid end proovile StripDance tantsutrennis, mida juhendas Naerulindude rühma lapsevanemast tantsutreener Evelin Sepp.

Aktiivsed tegevused võtsime kokku liikumispeoga 17.mail. Pidu algas tantsudega ja Naksitrallide rühma poolt esitatud püramiididega. Pärast etteasteid said lapsed koos vanematega tegutseda erinevates liikumispesades. Lasteaia hoovi peal olid ettevalmistatud  mitmed tegevuskeskused nagu näiteks paariskaugushüpe, lapsega kõrvuti vestide selgapanemine, jalgpallilöök tugevuse peale, punktide peale täpsusvisked, ämblikuvõrgu läbimine, lapse kandmine, slaalom Sphero robotiga. Lapsed ja vanemad lustisid koos ja tundsid rõõmu liikumisest. Paariskaugushüppe võitjatele panime välja üllatusauhinna (suure arbuusi), mille võitis Nublude rühma laps Lukas koos issiga. Kahe peale hüpatud supertubli võidutulemus oli 332 cm.

Iga liikumispeol osalenud laps sai pärast aktiivseid tegevusi ühe tervisliku snäkibatooni.

Foto:  Lukas Mooses paariskaugushüppe võitja – pildistas Kristiina Pedaksaar

Õppeaasta aktiivse tegevuse võtsime kokku erinevate õuesõppetegevustega. Õpetaja Elina Karul tuli seekord vahva idee korraldada ühe õuepäeva asemel terve õuenädal. Mõeldud-tehtud, maikuu eelviimasel nädalal toimus Lohkva Lasteaias õuesõppenädal. Iga päev oli lastel võimalik osaleda erinevates pesades. Meie nädal algas kunstipesadega, kus lapsed said meisterdada erinevaid pilte. Teisipäeval olid toidu-ja tunnetuspesad, kus lapsed said valmistada smuutit ja osaleda pimemaitsmisel. Tunnetuspesas olid laste jaoks välja mõeldud haistmis- ja kompimisülesanded. Kolmapäeval said lapsed robootikapesades tegutseda maastikuroboti ja Spheroga ning uurida digitaalse mikroskoobiga erinevad detaile. Neljapäeval laotasime õuele laiali erinevad liikumispesad, kus lapsed said harjutada tasakaalu ja näidata oma visketäpsust ning osavust.  Meie õuenädal lõppes reedel muusikapesaga, kus lapsed said ühiselt laulda ning muusikat luua. Kõikidel päevadel said lapsed ise vabalt valida, millistesse pesadesse nad lähevad ja kui kaua seal viibivad.

Aprilli ja maikuu tegevused on näidanud, et suurte ja väikeste Lohkvalaste jaoks on oluline koos liikuda ja tegutseda.

Fotokollaaž: Õuenädala tegevused