Lohkva Lasteaia Erasmus + projektikohtumine Leedus

Autor Tea Pendla

Meie lasteaia viimane õpiränne toimus 03. – 08.04. Leetu, kus kohtusime oma projektiparneritega Bulgaariast, Kreekast ja Leedust. Itaalia partnerid Leedu kohtumisele ei tulnud. Seekordsed õpirändajad olid õpetaja Küllike Eelma, õpetaja abi Keily Türnpu, liikumisõpetaja Andrus Meinart, direktor Tea Pendla ja  projekti eestvedaja õppejuht Anneli Mõtsmees.

Meie partnerlasteaed asus umbes meie Võru suuruses linnas Kuršenai, aga ööbisime Šjauliais. Seekord oli meie reisivahendiks auto ja 6 tunnisel sõidul oli roolikeerajaks meie liikumisõpetaja Andrus.

Esimesel õhtul tutvusime omal käel Šjauliai linnaga. Mulje – ilus ja omapärane, oma kõikjal linnapildis domineerivate kujudega, palju rohelust ning palju sportimisvõimalusi parkides.

Järgnevatel päevadel oli vastuvõtjate programm väga tihe – käisime lasteaedades, raamatukogudes, kunsti- ja muusikakoolis, Ristimäel ja ühe hommikupooliku veetsime Palangal tormist merd imetledes ning merevaigumuuseumis. Samuti meisterdasime Ruta šokolaadimuuseumis käsitöökomme ning degusteerisime Džiugas erinevaid juustusid. Kunstikoolis õppisime maalima ja raamatukogus tegime oma kujunduse riidekotile. Käsitöömuuseumis õppisime savikausi kaunistamist.

Lasteaiad on meie lasteaedadele oma töökorralduselt väga sarnased. Meid vastuvõtnud lasteaed oli innovatiivne, tervistedendav ja õuesõpet ning liikumist väärtustav lasteaed. Saime palju toredaid ideid oma lasteaia keskkonna kujundamiseks just eriti õueala osas. Nii tulimegi tagasi mitmete ideedega, mida tasuks ka meie laste õpikeskkonna kujundamisel realiseerida.

Projekti lõpukonverentsil tegid ettekande kõigi partnerriikide esindajad – Eestipoolse kokkuvõtte projekti sisulisest tegevusest tegi Anneli Mõtsmees.

Koju jõudes tõdesime, et seekord oli väga põnev ja arendav õpiränne, mis jääb kindlasti kauaks meelde.

Nüüd ootavad meid maikuus ees kahe ERASMUS+ projekti lõpukohtumised Eestis.